پخش عمده چوب بامبو با بهترین قیمت و کیفیت از مزارع شمال کشور صورت می پذیرد.
خرید فروش و پخش عمده چوب بامبو عموما در شهرهای استان مازندران، تهران، کرج، مشهد، شیراز، قزوین و اهواز صورت می پذیرد.
با ما همراه باشید تا از جزئیات بازار خرید، فروش و پخش عمده چوب بامبو آگاه شویم.

بامبو خیزران

پخش عمده چوب بامبو

گیاه بامبو خیزران به تنهایی توانسته است مساحت 32 میلیون هکتار از جنگلهای جهان را تحت تصرف خود بگیرد.
این گیاه را تقریبا در تمام دنیا می توان یافت اما به دلیل اینکه عمده پوشش دهی آن در جنگلهای شرق آسیا می باشد، محققان آن را بومی کشور چین می دانند.
لازم به ذکر است گیاه بامبو خیزران برخلاف ظاهر درخت مانندش و تنه چوبی که دارد طبق نظر کارشناسان در گروه علفیان و در دسته گندمیان تقسیم بندی کرده اند.
در بخش هایی از شمال کشور ما ایران نیز بامبو خیزران به صورت خود رو وجود دارد که از همان روزگار قدیم مورد استفاده بومیان قرار می گرفت و هم اکنون نیز با پخش عمده چوب بامبو نیاز بازار ایران را تامین می کنند.

نیازهای درخت بامبو خیزران

پخش عمده چوب بامبو

درخت بامبو نیز در مراکز تولیدی مانند هر گیاه دیگری نیازمند مراقبت و نگهداری های مختص به خود می باشد که در ادامه به ذکر مهمترین آنها خواهیم پرداخت:

 • نور: گیاه بامبو خیزران قادر است تا هم در برابر نور مستقیم خورشید و هم در سایه سایر درختان به رشد و نمو خود ادامه دهد
 • آب: بامبو برای رشد کردن نیاز زیادی به آب دارد به همین خاطر جنگل های طبیعی این گیاه اصولا در کشورهای پر باران وجود دارد. اما اگر بامبو در مناطق خشک کاشته شود نیاز است تا در فصل های گرم سال روزانه یک بار آبیاری شود.
 • خاک: به دلیل اینکه تکثیر بامبو از طریق ریشه و پاجوش زدن می باشد، پس برای اینکه ریشه ها بتوانند راحت تر به حرکت خود در زیر زمین ادامه دهند نیاز است از ترکیب خاک با درصد بالایی از ماسه بهره گرفته شود.
 • هرس: گیاه بامبو خیزران قابلیت هرس پذیری بسیار زیادی دارد از این رو باغبانان با استفاده از این گیاه زیبا اقدام به ایجاد دیوار سبز در طراحی های فضای سبز می کنند.

تولید عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

طی سالیان اخیر با افزایش آگاهی مردم کشورمان در خصوص کاربرد های چوب بامبو، تولید و پخش عمده چوب بامبو از بازار خوبی برخوردار شده است.
چوب بامبو که پس از بالغ شدن از منتها الیه بریده می شود توسط ابزار های مخصوص به خودش شاخه های آن را از تنه جدا می کنند.
ارتفاع هر چوب بامبو می تواند بین 2 تا 12 متر در بازار پخش عمده چوب بامبو ایران باشد.
طبق نیاز مشتریان، همواره عملیات سند بلاست، حکاکی های خاص و یا سایر فرآیند ها بر روی این چوب اجرا می شود.
درخت بامبو به دلیل رشد سریع سبب شده تا چوب بامبو از لحاظ اقتصادی قیمت بسیار کمتری نسبت به سایر متریال ها علی الخصوص جایگزین های فلزی در بازار پخش عمده چوب بامبو داشته باشد.

مصارف عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

چوب بامبو دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از بین سایر متریال ها متمایز می کند.

 • استحکام بالا: چوب بامبو این قابلیت را دارد تا در برابر نیرو های عمودی از استحکام فوق العاده ای برخوردار باشد. همین امر سبب شده تااز روزگار قدیم تا عصر جدید از چوب بامبو به عنوان یک جسم بسیار مستحکم در ساختمان سازی استفاده شود.
 • سبک بودن: شاید شما هم به این امر واقف باشید که داخل چوب بامبو خالی است و همین موضوع سبب شده تا بامبو بسیار سبک و کم وزن باشد.
 • ظرافت: بسیاری از دیگر کسانی که در بازار پخش عمده چوب بامبو به دنبال این محصول هستند نه سبکی می خواهند و نه استحکام.
  در بسیاری از موارد طراحان دکوراسیون داخلی با دیزاین های متفاوتشان توسط این چوب چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکنند.

با ما همراه باشید تا در ادامه به ذکر مهمترین مواردی که بازار پخش عمده چوب بامبو را تحت تاثیر خود قرار اده است را بر شماریم:

 • ساخت ظروف بامبو
 • استفاده به عنوان مصالح ساختمانی
 • طراحی و دیزاین منازل و دفاتر اداری
 • استفاده به عنوان قیم
 • ساخت ذغال بامبو

بازار عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

اگرچه در بازار چوب کلان شهر های سراسر کشور می توان چوب بامبو را یافت اما همه ما به خوبی می دانیم که مرکز تولید و پخش عمده چوب بامبو در ایران، شهرستان های شمال کشور می باشد.
همه ساله تعداد صد ها هزار شاخه چوب بامبو از مزارع و زمین های شمال به بهره برداری رسیده و وارد بازار پخش عمده چوب بامبو می شود که این امر جوابگوی نیاز بازار کل کشور است.
در آنسوی تولید کننده گان، بازار فروش عمده و خرده چوب بامبو در مراکز فروش چوب کلان شهر های کشور هستند که با دریافت سفارش از سوی مشتریان اقدام به ثبت سفارش به تولید کننده گان شمالی می کنند تا بتوانند جواب گوی نیاز بازار خودشان باشند.

پخش عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

شما نیز جهت ثبت سفارش مستقیم به واحد تولیدی و پخش عمده چوب بامبو می توانید هم اکنون از طریق تماس با مشاوران ما ارتباط گرفته تا از آخرین لیست قیمت خرید و فروش عمده چوب بامبو در تمام سایز ها و کیفیت های مختلف آگاه شوید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن خرید خود را انجام دهید.
مشاوران ما آماده پاسخگویی به تمامی سولات شما عزیزان در خصوص نحوه خرید و ارسال بار به آدرس شما می باشند.

 

یقینا چند دقیقه مشاوره درخصوص پخش عمده چوب بامبو برابر است با دریافت چندین سال تجربه.